Geri

Grafik Tasarımı Yüksek Lisans Programı

hayalindeki-bolum

Bölüm Hakkında

Akademik Derece

Grafik Tasarımcı (Yüksek Lisans)

Eğitim Süresi

İngilizce Hazırlık (1 Yıl) + 1 yıl (2 Yarıyıl)

Eğitim Dili

İngilizce

Ücretler

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Adsız tasarım
Grafik Tasarım Bölümü, öğrencilere tipografi, illüstrasyon ve paketleme gibi belirli becerileri kazandırır. Bunların yanı sıra 3 boyutlu tasarım için grafik tasarım yazılımının kullanımını, web sayfası tasarımını ve etkileşimli multimedya tasarımını renk, resim ve metnin bir arada kullanılması yoluyla öğreten dersleri de içerir.
Grafik Tasarım 2

Kaliteli Eğitim

Mesleki eğitimi, pratik uygulamalar ile sektör deneyimini öne çıkaran, sanayi-akademi işbirliği fırsatlarını öğrencilerine sunan yetkin akademik kadrosu ve son teknoloji atölye ve bilgisayar laboratuvarları ile kaliteli bir eğitim alma fırsatını yakala!

Kuzey Makedonya’da Creative Expo ve benzeri bir çok fuar ile sergi organizasyonlarıyla mükemmel işbirliği bağlantılarımızı sürdürüyoruz. Özellikle Balkan ülkeleri ve Avrupa’daki sektör temsilcileriyle öğrencilermizi her yıl buluşturuyoruz!

 

Alanında özgün ve yeni projeler üretebilen, sanatın insanlar üzerindeki etkisini kurgulayabilen, Balkanlar ve Anadolu kültürünü sentezleyebilen, bilgili, bilimsel araştırmalara açık, yarının sanatçılarını yetiştiriyoruz.

 

Grafik Tasarım 3

Kariyer İmkanları

Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerimiz geniş atölye imkanları ve destekleyici teknolojik bilgisayar laboratuvarları sayesinde gerek teorik gerekse de pratik eğitimlerini kaliteli şekilde almaktadırlar. Buradan hareketle çağdaş grafik tasarımcıları olarak mezun olmaktadırlar.
Grafik Tasarım 4

Bölüm Kazanımları

Mezuniyetleri sonrasında aldıkları ek sertifika eğitimlerinin de yardımıyla; Grafiker, Sanatta Yapay Zeka uzmanlığı, Oyun Geliştirme ve Tasarım uzmanlığı, Modern Tasarım ve 3DS MAX uzmanlığı gibi uzmanlıkları edinebilirler.

Sertifika Programları

Fakülte'den Kareler