Geri

Yapı Mühendisliği Yüksek Lisans Programı

hayalindeki-bolum

Bölüm Hakkında

Akademik Derece

Yapı Mühendisliği (Yüksek Lisans)

Eğitim Süresi

İngilizce Hazırlık (1 Yıl) + 1 yıl (2 Yarıyıl)

Eğitim Dili

İngilizce

Ücretler

Detaylı bilgi için tıklayınız.

bilgisayar-muh-detay-1
Yapı Mühendisliği, bilgisayarlara ve karmaşık dijital mantık cihazlarına dayalı sistemlerin tasarımını ve geliştirilmesini içerir. Bu sistemler hesaplama, iletişim, eğlence, bilgi işleme, yapay zeka ve kontrol gibi çok çeşitli görevlerde kullanım alanı bulmaktadır.
bilgisayar-muh-detay-2

Kaliteli Eğitim

Sektör deneyimini öne çıkaran, sanayi-akademi işbirliği fırsatlarını öğrencilerine sunan yetkin akademik kadrosu ve son teknoloji bilgisayar laboratuvarları ile kaliteli bir mühendislik eğitimi alma fırsatını yakala!

Google, TAV, Halkbank, Tecnoperia ve Avrupa’daki bir çok farklı ve yazılım sektörüyle ilgili endüstri ortaklarıyla mükemmel işbirliği bağlantılarımızı sürdürüyoruz. Bu imkanları siz öğrencilerimiz için geliştiriyoruz.

 

Yapı Mühendislerinin, bilişim sektörünün ve diğer tüm sektörlerin artık bir şekilde yazılım dünyasıyla işbirliğinin kaçınılmaz olduğu gerçeğinden hareketle en aranan uzmanlar olduklarını bilmek gerekir.

 

Bil. Müh. 4

Kariyer İmkanları

Yapı Mühendisliği öğrencilerimiz IBU InnoX İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nde kendi şirketlerini kurabilir, start-up desteği alabilir ve bu tecrübeyi mezun olmadan edinebilirler.
Bil. Müh. 3

Bölüm Kazanımları

Mezuniyetleri sonrasında aldıkları ek sertifika eğitimlerinin de yardımıyla; Yapı Mühendisi, Yapay Zeka Mühendisi, Bilgi yönetim sistemleri uzmanı, veri tabanı yöneticiliği gibi uzmanlıkları yapabilirler.

Sertifika Programları

Fakülte'den Kareler