Geri

Siyasal Bilimler Bölümü

hayalindeki-bolum

Bölüm Hakkında

Akademik Derece

Siyasal Bilimler (Lisans)

Eğitim Süresi

İngilizce Hazırlık (1 Yıl) + 4 yıl (8 Yarıyıl)

Eğitim Dili

İngilizce

Ücretler

Detaylı bilgi için tıklayınız.

siyasal bilimler1
Siyasal Bilimler bölümü, siyasi düşünce, siyasi sistemler, uluslararası ilişkiler, politik teori, kamu yönetimi gibi konularda eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümde öğrenciler, siyasal düşüncelerin tarihi, siyasi sistemlerin yapısı ve işleyişi, uluslararası ilişkilerin dinamikleri, politik liderlik, siyasi kriz yönetimi, kamu politikası ve yönetimi gibi konularda eğitim alırlar.
siyasal bilimler2

Kaliteli Eğitim

Sektör deneyimini öne çıkaran, hukuk-siyaset işbirliği fırsatlarını öğrencilerine sunan yetkin akademik kadrosu ve son teknoloji laboratuvarları ile kaliteli bir eğitim alma fırsatını yakala!

Google, TAV, Halkbank, Tecnoperia ve Avrupa’daki bir çok farklı ve yazılım sektörüyle ilgili endüstri ortaklarıyla mükemmel işbirliği bağlantılarımızı sürdürüyoruz. Bu imkanları siz öğrencilerimiz için geliştiriyoruz.

 

Siyasal Bilimler mezunları, özel sektörde çalışarak, siyasi ve ekonomik analiz, risk yönetimi ve şirketlerin stratejik planlamaları gibi konulara yönelik danışmanlık hizmeti sunabilirler.

 

siyasal bilimler3

Kariyer İmkanları

Siyasal Bilimler mezunları, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, devlet kurumlarında, araştırma merkezlerinde, özel sektörde ve medya sektöründe çalışabilirler.Siyasal Bilimler mezunları, siyasi partilerde çalışarak, parti politikalarının belirlenmesi ve uygulanması, seçim kampanyaları ve politikacıların danışmanlığı gibi konularda görev alabilirler.
siyasal bilimler4

Bölüm Kazanımları

Mezuniyetleri sonrasında aldıkları ek sertifika eğitimlerinin de yardımıyla; Uzlaşmak uzmanı, Hasta hakları ve tıp hukuku uzmanı, liderlik ve yönetim gibi uzmanlıkları yapabilirler.

Sertifika Programları

Fakülte'den Kareler