Geri

Türk Dili ve Edebiyatı Doktora Programı

hayalindeki-bolum

Bölüm Hakkında

Akademik Derece

Türk Dili ve Edebiyatı (Doktora)

Eğitim Süresi

İngilizce Hazırlık (1 Yıl) + 3 yıl (6 Yarıyıl)

Eğitim Dili

İngilizce

Ücretler

Detaylı bilgi için tıklayınız.

türkçe öğretmenligi1
Türk Dili ve Edebiyatı programının temel amacı, dil eğitimine özgü alan bilgisi ve becerilerini kazanmış, araştırma yapmayı ve kendini geliştirmeyi amaç edinmiş öğretmenler yetiştirmektir.
türkçe öğretmenliği2

Kaliteli Eğitim

Sektör deneyimini öne çıkaran, öğrencilerine sunan yetkin akademik kadrosu ve son teknoloji laboratuvarları ile kaliteli bir öğretmenlik eğitimi alma fırsatını yakala!

Google, TAV, Halkbank, Tecnoperia ve Avrupa’daki bir çok farklı ve yazılım sektörüyle ilgili endüstri ortaklarıyla mükemmel işbirliği bağlantılarımızı sürdürüyoruz. Bu imkanları siz öğrencilerimiz için geliştiriyoruz.

Bilgisayar Mühendislerinin, bilişim sektörünün ve diğer tüm sektörlerin artık bir şekilde yazılım dünyasıyla işbirliğinin kaçınılmaz olduğu gerçeğinden hareketle en aranan uzmanlar olduklarını bilmek gerekir.

 

türkçe öğretmenliği 3

Kariyer İmkanları

Nitelikli ve alanında yetkin bir öğretim kadrosu ile eğitilen, yaşadığı çağın gereksinimlerine ayak uydurabilen ve gerekli dil donanımına sahip olan İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunlarımız ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında, üniversitelerin hazırlık departmanlarında ve özel okullarda iş imkânı bulabilmektedir.
türkçe öğretmenligi4

Bölüm Kazanımları

Mezuniyetleri sonrasında aldıkları ek sertifika eğitimlerinin de yardımıyla; İngilizce Öğretmeni, Ergoterpist, Aile ve Çocuk Danışmanlığı ve İnsan Kaynakları Uzmanı gibi uzmanlıkları yapabilirler.

Sertifika Programları

Fakülte'den Kareler